Buğday Sapından Pipet

Buğdaydan Pipet % 100 Doğal, Sürdürülebilir, Kompostlanabilir & Glütensiz

Neden Buğday Sapı?

Buğday sapı, pipet olarak kullanılabilecek en sürdürülebilir bitkilerin başında gelmektedir. Gezegenimizin ve gelecek kuşaklarımızın geleceği için başlatılan plastik yasaklarına ülkemizin de yakın bir zamanda karar alacağını düşünüyoruz. Türkiyede günde ortalama 10 milyon pipetin çevreye atık olarak döndüğü düşünüldüğünde küçümsenmiyecek bir rakamla karşı karşıya kaldığımız aşikardır.

Doğal buğdaydan üretilen pipet, biyolojik olarakta parçalanabilmektedir. İçeceğinizi bitirdiğinizde kompost kutusuna ya da bahçenize atabilirsiniz. Hızlı bir şekilde toksik içermeyen, temiz organik maddeye dönüşeceklerdir.

Ailenizle, etkinliklerinizde, özel günler ve partilerinizde gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz buğdaydan yapılma içme çubuklar, sizi eskilere götürecek. Doğalı kullanmanın rahatlığıyla keyifli anlar geçirmenize eşlik edeceğine emin olabilirsiniz.

Bugüne kadar buğday sapı atık bir ürün gibi görülürdü. Sıklıkla hasat alındıktan sonra yakılırdı. Üstelik bu yakma sonucu oluşan sera gazları iklim değişikliğinde de rol oynuyordu. Bu girişimimizle bunun da önüne geçmeyi planlıyor ve tüketiciye plastiksiz içme alışkanlığı kazandırıp aynı zamanda hava kirliliğini azaltmak adına bir ilke imza atıyoruz. 

Buğday saplarımızı, Dünyanın en büyük buğday üreticisi olan Çin'den tedarik ediyoruz. Aynı zamanda Türkiyede de pipet yapımına uygun kalınlık ve çap ölçülerinde buğday üreticileri arıyoruz. 

Buğday Sapı nasıl Pipet oluyor?

Buğday saplarını, yetiştirme esnasında böceklenme ve haşerelenmeden kaynaklı tüm etkilerinden arındırmak için 3 kere strelize edip sonrasında fırınlıyoruz.

Dünyanın en önde gelen sertifikasyon kuruluşu SGS den tüm ülkelerin mevzuatına ve kullanım kriterlerine göre analizlerini yaptırarak içime ve kullanılmaya hazır bir hale getiriyoruz. Son olarak ülkemizde Türkiye Cumhuriyeti Tarım Bakanlığı tarafından onaylatarak siz değerli işletmelerimiz ve son kullanıcılarımıza sunuyoruz.

Tüm dünyada başlatılan iklim değişikliğiyle mücadelede biz elimizden geleni yaptık. Sıra bu fikirlere sahip çıkacak ve yayacak olan işletmeler ve tüketicilerde.

Bu yüzden bundan sonra sloganımız;

Pipet Değil Buğday Sapı.

İçecekler için Doğa için Doğal için.